My Favorite Movies
| fb1176676258's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Double Indemnity (1944, Unrated) |
|
| 2 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 3 |
Midnight Cowboy (1969, R) |
|
| 4 |
Larceny, Inc. (1942, G) |
|
| 5 |
The Out-of-Towners (1970, G) |
|
| 6 |
Soylent Green (1973, PG) |
|
| 7 |
Husbands (1970, PG-13) |
|
| 8 |
Mean Streets (1973, R) |
|
| 9 |
Them! (1954, Unrated) |
|
| 10 |
The Horn Blows at Midnight (1945, Unrated) |
|
| 11 |
Blue Velvet (1986, R) |









