Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1178190411's Rating My Rating
1
A Cinderella Story (2004,  PG)
2
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
3
Accepted (2006,  PG-13)
4
American Pie (1999,  R)
5
American Pie 2 (2001,  R)
6
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
7
American Wedding (2003,  R)
8
Billy Madison (1995,  PG-13)
9
Blades of Glory (2007,  PG-13)
10
Bring It On (2000,  PG-13)
11
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
12
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
13
Donnie Darko (2001,  R)
14
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
15
Happy Feet (2006,  PG)
16
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
18
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
22
Independence Day (1996,  PG-13)
23
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
24
Juno (2007,  PG-13)
25
Little Nicky (2000,  PG-13)
26
Madagascar (2005,  PG)
27
Mean Girls (2004,  PG-13)
28
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
29
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
30
Over the Hedge (2006,  PG)
31
Remember the Titans (2000,  PG)
32
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
33
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
34
She's the Man (2006,  PG-13)
35
Speed (1994,  R)
36
Step Up (2006,  PG-13)
37
Take the Lead (2006,  PG-13)
38
The Princess Bride (1987,  PG)
39
The Princess Diaries (2001,  G)
40
The Pacifier (2005,  PG)
41
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
42
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
43
The Waterboy (1998,  PG-13)
44
Transformers (2007,  PG-13)
45
Wedding Crashers (2005,  R)
46
What a Girl Wants (2003,  PG)
47
Just My Luck (2006,  PG-13)
48
Bring It On Again (2004,  PG-13)
49
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
50
27 Dresses (2008,  PG-13)
51
Raise Your Voice (2004,  PG)
52
Sense and Sensibility (,  Unrated)
53
Camp Rock (2008,  G)
54
Camp Rock: The Final Jam (,  Unrated)
55
Daddy Day Camp (2007,  PG)
56
Daddy Day Care (2003,  PG)
57
My Fair Lady (1964,  G)
58
Miracle on 34th Street (1994,  G)
59
Wanted (2008,  R)
60
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown (2003,  Unrated)
61
Black Hawk Down (2001,  R)
62
A Walk to Remember (2002,  PG)
63
Enchanted (2007,  PG)
Enchanted
so good. absolutely loved it!!
64
Fred Claus (2007,  PG)
65
Ella Enchanted (2004,  PG)
66
The Marine (2006,  PG-13)
67
Across the Universe (2007,  PG-13)
68
Summer Catch (2001,  PG-13)
69
Epic Movie (2007,  PG-13)
70
300 (2007,  R)
71
Eagle Eye (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments