My Favorite Movies


  fb1180106523's Rating My Rating
1
The Big Chill (1983,  R)
2
A Christmas Story (1983,  PG)
3
Purple Violets (2007,  Unrated)
4
Ash Wednesday (2002,  R)
5
The Brothers McMullen (1995,  R)
6
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
7
Pope Joan (2010,  Unrated)
8
Hilary and Jackie (1998,  R)
9
Invisible Children (2006,  Unrated)
10
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
11
The Notebook (2004,  PG-13)
12
A Walk to Remember (2002,  PG)
13
The Passion of the Christ (2004,  R)
14
The Nativity Story (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments