My Favorite Movies


  fb1183364964's Rating My Rating
1
Magnum Force (1973,  R)
2
Salem's Lot (1979,  PG)
3
In the Line of Duty: The F.B.I. Murders (1988,  Unrated)
4
Grave Secrets(Grave Secrets: The Legacy of Hilltop Drive) (1992,  Unrated)
5
Terror in the Mall (Dark Rain) (1998,  Unrated)
6
Little Ladies of the Night (1977,  Unrated)
7
Pentathlon (1994,  R)
8
Starsky & Hutch (2004,  PG-13)
9
Kazaam (1996,  PG)
10
Phobia (1980,  R)
11
The Air Up There (1994,  PG)
12
Band of the Hand (1986,  R)
13
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
14
Full Metal Jacket (1987,  R)
15
Finding Nemo (2003,  G)
16
Fiddler on the Roof (1971,  G)
17
Ladies Night (2005,  R)
18
Ghost (1990,  R)
19
300 (2007,  R)
20
And Never Let Her Go (2001,  Unrated)
21
The Cutting Edge (1992,  PG)
22
The Running Man (1987,  R)
23
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
24
Predator (1987,  R)
25
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
26
The Incredibles (2004,  PG)
27
Gone With the Wind (1939,  G)
28
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
29
Hostel (2006,  R)
30
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
32
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
33
The Green Mile (1999,  R)
34
Cast Away (2000,  PG-13)
35
Saw (2004,  R)
36
Saw II (2005,  R)
37
Saw III (2006,  R)
38
The Ring (2002,  PG-13)
39
The Shining (1980,  R)
40
Snakes on a Plane (2006,  R)
41
The Hanoi Hilton (1987,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments