My Favorite Movies
| fb1183809715's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 3 |
Eurotrip (2003, R) |
|
| 4 |
Road Trip (2000, R) |
|
| 5 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 6 |
Never Back Down (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 8 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Perfume: The Story of a Murderer (2006, R) |
|
| 10 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 11 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 12 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |
|
| 13 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 15 |
Crossroads (2002, PG-13) |
|
| 16 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
| 17 |
Garage Days (2003, R) |
|
| 18 |
Black Circle Boys (1998, R) |
|
| 19 |
Whatever It Takes (2000, PG-13) |
|
| 20 |
Say Anything... (1989, PG-13) |
|
| 21 |
Saw II (2005, R) |
|
| 22 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 23 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 24 |
Madagascar: Escape 2 Africa (2008, PG) |
|
| 25 |
Madagascar (2005, PG) |
|
| 26 |
Ratatouille (2007, G) |
|
| 27 |
Horton Hears a Who! (2008, G) |
|
| 28 |
What Lies Beneath (2000, PG-13) |
|
| 29 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 30 |
Hercules (1997, G) |
|
| 31 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 32 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
| 33 |
Punk Love (2006, Unrated) |

































