Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb1190701120's Rating My Rating
1
The Darjeeling Limited (2007,  R)
Click to Rate
2
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Click to Rate
3
Naked Lunch (1991,  R)
Click to Rate
4
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
5
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
6
Hedwig and the Angry Inch (2001,  R)
Click to Rate
7
Easy Rider (1969,  R)
Click to Rate
8
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
9
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) (2002,  PG)
Click to Rate
10
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
11
Pikunikku (Picnic) (1996,  PG)
Click to Rate
12
Stand by Me (1986,  R)
Click to Rate
13
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
14
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
Click to Rate
15
Playtime (1967,  Unrated)
Click to Rate
16
Monkeybone (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
Click to Rate
18
Rampo Noir (Rampo jigoku) (2005,  Unrated)
Click to Rate
19
Mizu no onna (Woman of Water) (2002,  Unrated)
Click to Rate
20
Crayon Shin-chan: Arashi wo yobu - Mouretsu! Otona teikoku no gyakushuu (2000,  Unrated)
Click to Rate
21
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
Click to Rate
22
The Gift (2000,  R)
Click to Rate
23
Swallowtail & Butterfly (1996,  Unrated)
Click to Rate
24
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
Click to Rate
25
Girl, Interrupted (1999,  R)
Click to Rate
26
Frida (2002,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments