My Favorite Movies
| fb1192415813's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 2 |
The Gods Must Be Crazy (1980, PG) |
|
| 3 |
Romeo + Juliet (1996, PG-13) |
|
| 4 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 5 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 6 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 7 |
Forgetting Sarah Marshall (2008, R) |
|
| 8 |
Death at a Funeral (2007, R) |
|
| 9 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
| 10 |
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004, R) |
|
| 11 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 12 |
The Darjeeling Limited (2007, R) |
|
| 13 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Smart People (2008, R) |
|
| 15 |
Gettin' Square (2003, Unrated) |
|
| 16 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 17 |
Le fils de l'épicier (The Grocer's Son) (2008, Unrated) |

















