Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1200399906's Rating My Rating
1
A Cinderella Story (2004,  PG)
2
Hitch (2005,  PG-13)
3
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
4
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
5
X-Men (2000,  PG-13)
6
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
7
She's the Man (2006,  PG-13)
8
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
9
Mean Girls (2004,  PG-13)
10
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
11
50 First Dates (2004,  PG-13)
12
Freaky Friday (2003,  PG)
13
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
14
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
15
Crash (2004,  R)
16
Disney's Aladdin (1992,  G)
17
Fantastic Four (2005,  PG-13)
18
Final Destination (2000,  R)
19
Final Destination 2 (2003,  R)
20
Final Destination 3 (2006,  R)
21
Gladiator (2000,  R)
22
Happy Feet (2006,  PG)
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
28
Home Alone (1990,  PG)
29
Hook (1991,  PG)
30
Ice Age (2002,  PG)
31
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
32
Independence Day (1996,  PG-13)
33
Jaws (1975,  PG)
34
Jurassic Park (1993,  PG-13)
35
King Kong (2005,  PG-13)
36
Madagascar (2005,  PG)
37
Men in Black (1997,  PG-13)
38
Men in Black II (2002,  PG-13)
39
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
40
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
41
Night at the Museum (2006,  PG)
42
Norbit (2007,  PG-13)
43
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
44
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
45
Pride and Prejudice (2005,  PG)
46
Resident Evil (2002,  R)
47
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
48
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
49
Shark Tale (2004,  PG)
50
Shrek (2001,  PG)
51
Shrek 2 (2004,  PG)
52
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
53
Speed (1994,  R)
54
Spider-Man (2002,  PG-13)
55
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
56
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
57
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
58
The Break-Up (2006,  PG-13)
59
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
60
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
61
The Lion King (1994,  G)
62
The Mummy (1999,  PG-13)
63
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
64
The Princess Diaries (2001,  G)
65
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
66
Uptown Girls (2003,  PG-13)
67
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
68
X2 (2003,  PG-13)
69
Angels with Angles (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments