My Favorite Movies


  fb1204105880's Rating My Rating
1
I Am Legend (2007,  PG-13)
2
War of the Worlds (2005,  PG-13)
3
Bambi (1942,  G)
4
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
5
28 Days Later (2003,  R)
6
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
7
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
8
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
9
Clueless (1995,  PG-13)
10
Disney's Aladdin (1992,  G)
11
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
12
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
13
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
14
Finding Nemo (2003,  G)
15
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
16
Girl, Interrupted (1999,  R)
17
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
18
Happy Feet (2006,  PG)
19
Hitch (2005,  PG-13)
20
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
21
Ice Age (2002,  PG)
22
Jackass: Number Two (2006,  R)
23
Juno (2007,  PG-13)
24
Jurassic Park (1993,  PG-13)
25
Ladder 49 (2004,  PG-13)
26
Liar Liar (1997,  PG-13)
27
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
28
Meet the Parents (2000,  PG-13)
29
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
30
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
31
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
32
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
33
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
34
Night at the Museum (2006,  PG)
35
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960,  PG-13)
36
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
37
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
38
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
39
Pretty Woman (1990,  R)
40
Red Eye (2005,  PG-13)
41
Saw III (2006,  R)
42
Shrek (2001,  PG)
43
Sixteen Candles (1984,  PG)
44
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
45
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
46
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
47
The Breakfast Club (1985,  R)
48
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
49
The Fifth Element (1997,  PG-13)
50
The Lion King (1994,  G)
51
The Matrix (1999,  R)
52
The Princess Diaries (2001,  G)
53
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
54
The Ring (2002,  PG-13)
55
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
56
The Waterboy (1998,  PG-13)
57
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
58
The Wizard of Oz (1939,  G)
59
Titanic (1997,  PG-13)
60
Toy Story (1995,  G)
61
Transformers (2007,  PG-13)
62
Uptown Girls (2003,  PG-13)
63
V for Vendetta (2006,  R)
64
Vanilla Sky (2001,  R)
65
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
66
Without A Paddle (2004,  PG-13)
67
Zoolander (2001,  PG-13)
68
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
69
Wedding Crashers (2005,  R)
70
I Love You, Man (2009,  R)
I Love You, Man
Soo funny!
71
And Your Name Is Jonah (1979,  Unrated)
72
Criminal (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments