My Favorite Movies


  fb1204351586's Rating My Rating
1
Azumi (2003,  Unrated)
2
New Police Story (San ging chaat goo si) (2004,  R)
3
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
4
Star Trek (2009,  PG-13)
5
Kikujiro (2000,  PG-13)
6
Sumairu seiya no kiseki (Smile) (2007,  Unrated)
7
Transformers (2007,  PG-13)
8
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004,  R)
9
Lost In Translation (2003,  R)
10
Cars (2006,  G)
11
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
12
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
13
Rush Hour (1998,  PG-13)
14
A Fish Called Wanda (1988,  R)
15
Time Bandits (1981,  PG)
16
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
17
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
18
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
19
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
20
Blade Runner (1982,  R)
21
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
22
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) (1984,  PG)
23
I, Robot (2004,  PG-13)
24
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
25
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
26
WALL-E (2008,  G)
27
Toy Story 2 (1999,  G)
28
Toy Story (1995,  G)
29
Finding Nemo (2003,  G)
30
A Bug's Life (1998,  G)
31
Michael Palin: New Europe (2007,  Unrated)
32
Michael Palin - Himalaya (2005,  Unrated)
33
Who Framed Roger Rabbit (1988,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments