My Favorite Movies


  fb1206853765's Rating My Rating
1
Follow the Fleet (1936,  Unrated)
2
Bringing Up Baby (1938,  Unrated)
3
Clue (1985,  PG)
4
The Spanish Main (1945,  Unrated)
5
Arsenic and Old Lace (1944,  Unrated)
6
A Star Is Born (1937,  Unrated)
7
Spellbound (1945,  Unrated)
8
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
9
Shall We Dance (1937,  Unrated)
10
The Singing Nun (1966,  Unrated)
11
Rodgers & Hammerstein's Cinderella (1965,  Unrated)
12
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
13
Gone With the Wind (1939,  G)
14
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
15
Monty Python's And Now for Something Completely Different (1972,  PG)
16
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
17
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
18
Stealth (2005,  PG-13)
19
August Rush (2007,  PG)
20
Laura (1944,  Unrated)
21
Casablanca (1943,  PG)
Casablanca
Great movie! Kind of a strange plot, but a very good movie!! :D
22
Fools for Scandal (1938,  Unrated)
23
The Night of the Iguana (1964,  Unrated)
24
The Trouble with Angels (1966,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments