Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1209138770's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
Twilight
My favorite movie EVER! Casting, script, director, effects and everything was perfect! The only thing I'll be picky about is the sparkling skin. It really could have been better, but I guess I'll settle for it. Also, the meadow scene was too short :(. But I do LOVE this movie!! I've seen it four times and plan to go again at least once or twice over Christmas break :D
2
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
Need to see it again! Lol
3
Adventureland (2009,  R)
Adventureland
Under my top 5! I'm SOO buying this movie when it comes out on DVD. It's like Superbad-meets-Nick&Nora
4
Never Back Down (2008,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
6
Tristan & Isolde (2006,  PG-13)
7
Titanic (1997,  PG-13)
8
Splinterheads (2009,  Unrated)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
11
The Invisible (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments