You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
movies I own
by
Amy
wilsoncharity's new List
by
Charity
rainstorm1904's new List
by
Mary
my fav movies
by
Andrew
For Richer or Poorer
by
melody
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Sarah
fb1211050922's Rating
My Rating
1
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
(2005, PG)
2
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010)
(, Unrated)
3
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
(2008, PG)
4
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
(2004, PG)
5
Air Force One
(1997, R)
6
Amazing Grace
(2007, PG)
7
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
(1999, PG)
8
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
(2005, PG-13)
9
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
(2002, PG)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope
(1977, PG)
11
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
(1983, PG)
12
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
(1980, PG)
13
Babes in Toyland
(1961, Unrated)
14
Back to the Future
(1985, PG)
15
Back to the Future Part III
(1990, PG)
16
Back to the Future Part II
(1989, PG)
17
Batman Begins
(2005, PG-13)
18
Batman
(1989, PG-13)
19
Beauty and the Beast
(1991, G)
20
Cinderella
(1950, G)
21
Rodgers & Hammerstein's Cinderella
(1997, G)
22
Behind Enemy Lines: Axis of Evil
(2006, R)
23
Bewitched
(2005, PG-13)
24
Big Jake
(1971, PG-13)
25
Blackbeard's Ghost
(1968, G)
26
Chisum
(1970, G)
27
Clear and Present Danger
(1994, PG-13)
28
The Hunt for Red October
(1990, PG)
29
Daredevil
(2003, PG-13)
30
Davy Crockett, King of the Wild Frontier
(1955, PG)
31
Davy Crockett and the River Pirates
(1956, Unrated)
32
Elektra
(2005, PG-13)
33
Ella Enchanted
(2004, PG)
34
Enchanted
(2007, PG)
35
The Emperor's New Groove
(2000, G)
36
Mulan
(1998, G)
37
Disney's Aladdin
(1992, G)
38
The Return of Jafar (Aladdin 2)
(1994, G)
39
Aladdin and the King of Thieves
(1999, G)
40
Entrusted
(, R)
41
Ever After - A Cinderella Story
(1998, PG-13)
42
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
(2007, PG)
43
Fantastic Four
(2005, PG-13)
44
X2
(2003, PG-13)
45
X-Men
(2000, PG-13)
46
X-Men: The Last Stand
(2006, PG-13)
47
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
48
Finding Forrester
(2000, PG-13)
49
Hellfighters
(1968, G)
50
Herbie Rides Again
(1974, G)
51
Herbie Goes to Monte Carlo
(1977, G)
52
Herbie Goes Bananas
(1980, G)
53
Highlander 2: The Quickening
(, R)
54
Hoodwinked
(2006, PG)
55
In Search of the Castaways
(1962, G)
56
I.Q.
(1994, PG)