My Favorite Movies
| fb1218919634's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sense and Sensibility (1995, PG) |
|
| 2 |
The Remains of the Day (1993, PG) |
|
| 3 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 4 |
Howards End (1992, PG) |
|
| 5 |
The Rose Tattoo (1955, Unrated) |
|
| 6 |
Wild Is the Wind (1957, Unrated) |
|
| 7 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 8 |
The Talented Mr. Ripley (1999, R) |
|
| 9 |
Infamous (2006, R) |
|
| 10 |
Sylvia (2003, R) |
|
| 11 |
Amadeus (1984, R) |











