My Favorite Movies


  fb1220421682's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
2
Braveheart (1995,  R)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
The Matrix (1999,  R)
5
Transformers (2007,  PG-13)
6
300 (2007,  R)
7
Pulp Fiction (1994,  R)
8
Fight Club (1999,  R)
9
Forrest Gump (1994,  PG-13)
10
Grease (1978,  PG)
11
Star Trek (2009,  PG-13)
12
Public Enemies (2009,  R)
13
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
16
The Matrix Revolutions (2003,  R)
17
The Matrix Reloaded (2003,  R)
18
Halloween (1978,  R)
19
Halloween H2O (1998,  R)
20
Halloween - Resurrection (2002,  R)
21
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
22
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
23
H2: Halloween II (2009,  R)
24
Saw II (2005,  R)
25
Saw V (2008,  R)
26
Saw (2004,  R)
27
Saw III (2006,  R)
28
Saw IV (2007,  R)
29
Kung Fu Hustle (2005,  R)
30
Batman Begins (2005,  PG-13)
31
Batman (1989,  PG-13)
32
The Godfather (1972,  R)
33
The Godfather, Part II (1974,  R)
34
Hamburger Hill (1987,  R)
35
Jaws (1975,  PG)
36
Titanic (1997,  PG-13)
37
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
38
Click (2006,  PG-13)
39
Ryan and Sean's NOT SO Excellent Adventure (2008,  Unrated)
40
Disturbia (2007,  PG-13)
41
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
42
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
43
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
44
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
45
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
46
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
47
Sin City (2005,  R)
48
Gladiator (2000,  R)
49
American History X (1998,  R)
50
The Shawshank Redemption (1994,  R)
51
GoodFellas (1990,  R)
52
Saving Private Ryan (1998,  R)
53
Office Space (1999,  R)
54
Futurama: Into the Wild Green Yonder (2009,  Unrated)
55
Futurama: Bender's Game (2008,  Unrated)
56
Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008,  Unrated)
57
Futurama: Bender's Big Score (2007,  PG)
58
Back to the Future (1985,  PG)
59
Back to the Future Part II (1989,  PG)
60
Bowling for Columbine (2002,  R)
61
Sicko (2007,  PG-13)
62
Jurassic Park (1993,  PG-13)
63
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
64
Jurassic Park III (2001,  PG-13)
65
Independence Day (1996,  PG-13)
66
I Am Legend (2007,  PG-13)
67
The Silence of the Lambs (1991,  R)
68
Hannibal (2001,  R)
69
X-Men (2000,  PG-13)
70
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
71
Men in Black (1997,  PG-13)
72
Men in Black II (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments