My Favorite Movies


  fb1222247115's Rating My Rating
1
The Astronaut Farmer (2006,  PG)
2
Clerks II (2006,  R)
3
U Turn (1997,  R)
4
Fargo (1996,  R)
5
Serenity (2005,  PG-13)
6
Gunslinger's Revenge (2005,  PG-13)
7
Fat Pizza (2003,  Unrated)
8
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988,  R)
The Big Blue (Le Grand bleu)
I have the director cut edition - about 4 hours. I love this movie.
9
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
10
Tombstone (1993,  R)
11
Hurlyburly (1998,  R)
12
Mystic River (2003,  R)
13
Alien (1979,  R)
14
Clerks (1994,  R)
15
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
16
The Green Mile (1999,  R)
17
Los Cronocrímenes (Timecrimes) (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments