My Favorite Movies
| fb1223141907's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
The Twilight Saga: New Moon (2009, PG-13) |
|
| 3 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 4 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 6 |
Table for Three (2009, R) |
|
| 7 |
J'irai dormir à Hollywood (Hollywood, I'm Sleeping Over Tonight) (2008, Unrated) |
|
| 8 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |
|
| 9 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 10 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Ten Inch Hero (2007, Unrated) |
|
| 12 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|
| 13 |
27 Dresses (2008, PG-13) |
|
| 14 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 15 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Narrows (2008, R) |
|
| 17 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Secret Life of Bees (2008, PG-13) |
|
| 19 |
Dreamer: Inspired by a True Story (2005, PG) |
|
| 20 |
Supercross (2005, PG-13) |
|
| 21 |
Point of Origin (2002, Unrated) |
|
| 22 |
Bring It On Again (2004, PG-13) |
|
| 23 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
| 24 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
| 25 |
Bring It On: In It to Win It (2007, PG-13) |
|
| 26 |
Made of Honor (2008, PG-13) |
|
| 27 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 28 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 29 |
Adventureland (2009, R) |
|
| 30 |
John Tucker Must Die (2006, PG-13) |
|
| 31 |
Stay Alive (2006, PG-13) |
|
| 32 |
The Perfect Man (2005, PG) |
|
| 33 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
| 34 |
Beauty Shop (2005, PG-13) |


































