My Favorite Movies
| fb1224776063's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pineapple Express (2008, R) |
|
|
| 2 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 3 |
Forgetting Sarah Marshall (2008, R) |
|
|
| 4 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 5 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 6 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
|
| 7 |
300 (2007, R) |
|
|
| 8 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 9 |
Running Scared (2006, R) |
|
|
| 10 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006, R) |
|
|
| 11 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 12 |
Shoot 'Em Up (2007, R) |
|
|
| 13 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
|
| 14 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 15 |
Juno (2007, PG-13) |
|
|
| 16 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 17 |
Super Troopers (2001, R) |
|
|
| 18 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |
|
|
| 20 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 21 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
|
| 22 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
|
| 23 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
|
| 24 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 25 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 26 |
Beerfest (2006, R) |
|
|
| 27 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 28 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 29 |
Blade II (Blade 2) (2002, R) |
|
|
| 30 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
|
| 31 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 32 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
|
| 33 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 34 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 35 |
Clerks II (2006, R) |
|
|
| 36 |
Crank (2006, R) |
|
|
| 37 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 38 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 39 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 40 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
|
| 41 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 42 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 43 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (, Unrated) |
|
|
| 44 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
|
| 45 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 46 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 47 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 48 |
Next Friday (2000, R) |
|
|
| 49 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 50 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 51 |
Half Baked (1997, R) |
|
|
| 52 |
Grandma's Boy (2006, R) |
|
|
| 53 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 54 |
Carlito's Way (1993, R) |
|
|
| 55 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 56 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 57 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
|
| 58 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
|
| 59 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 60 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 61 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 62 |
Mallrats (1995, R) |
|
|
| 63 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 64 |



