My Favorite Movies


  fb1226269618's Rating My Rating
1
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
2
The Notebook (2004,  PG-13)
3
Blood Diamond (2006,  R)
4
Sweet November (2001,  PG-13)
5
Hotel Rwanda (2004,  PG-13)
6
An Affair to Remember (1957,  Unrated)
7
Cars (2006,  G)
8
Finding Nemo (2003,  G)
9
Forrest Gump (1994,  PG-13)
10
Life as a House (2001,  R)
11
The English Patient (1996,  R)
12
The Matrix (1999,  R)
13
A Walk to Remember (2002,  PG)
14
Peaceful Warrior (2006,  PG-13)
15
Center Stage (2000,  PG-13)
16
Message in a Bottle (1999,  PG-13)
17
Transformers (2007,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
20
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
21
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
22
Breaking and Entering (2007,  R)
23
Water (2005,  PG-13)
24
Gladiator (2000,  R)
25
V for Vendetta (2006,  R)
26
Pulp Fiction (1994,  R)
27
Pretty Woman (1990,  R)
28
300 (2007,  R)
29
The Lake House (2006,  PG)
30
The Bucket List (2007,  PG-13)
31
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
33
The Shawshank Redemption (1994,  R)
34
WALL-E (2008,  G)
35
Shrek (2001,  PG)
36
Beauty and the Beast (1991,  G)
37
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
38
The Warrior (2005,  R)
39
The Green Mile (1999,  R)
40
Dying Young (1991,  R)
41
Before You Go (The Memory of Water) (2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments