My Favorite Movies
| fb1227398257's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Right Stuff (1983, PG) |
|
| 2 |
Lawrence of Arabia (1962, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 4 |
Invasion of the Body Snatchers (1978, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 6 |
Amadeus (1984, R) |
|
| 7 |
The Wind in the Willows (1983, Unrated) |
|
| 8 |
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960, PG-13) |
|
| 9 |
Crime Story (1986, Unrated) |
|
| 10 |
The Great Muppet Caper (1981, G) |










