Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb1227553043's Rating My Rating
1
Great Expectations (1998,  R)
Great Expectations 5.0 Stars
The best of my favorite movie forever...
Click to Rate
2
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
3
The Flock (2006,  Unrated)
Click to Rate
4
Tangled (2002,  R)
Click to Rate
5
The Gift (2000,  R)
Click to Rate
6
The Mist (2007,  R)
Click to Rate
7
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
8
The Holiday (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Enough (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
Veronica Guerin (2003,  R)
Click to Rate
11
Notes on a Scandal (2006,  R)
Click to Rate
12
Elizabeth (1998,  R)
Click to Rate
13
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Click to Rate
14
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
15
Little Children (2006,  R)
Click to Rate
16
The Others (2001,  PG-13)
Click to Rate
17
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
18
Men of Honor (2000,  R)
Click to Rate
19
Crank (2006,  R)
Click to Rate
20
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
21
Rock Star (2001,  R)
Click to Rate
22
Harsh Times (2005,  R)
Click to Rate
23
Shoot 'Em Up (2007,  R)
Click to Rate
24
Once (2007,  R)
Click to Rate
25
Wind Chill (2007,  R)
Click to Rate
26
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
Wicker Park (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
Atonement (2007,  R)
Click to Rate
29
Sylvia (2003,  R)
Click to Rate
30
2 Days in Paris (Deux jours à Paris) (2007,  R)
Click to Rate
31
Before Sunset (2004,  R)
Click to Rate
32
A Love Song for Bobby Long (2004,  R)
Click to Rate
33
Blue Crush (2002,  PG-13)
Click to Rate
34
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
Click to Rate
36
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
37
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
38
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
40
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
41
Playing Mona Lisa (2000,  R)
Click to Rate
42
Prendimi l'anima (The Soul Keeper) (2002,  Unrated)
Click to Rate
43
Hilary and Jackie (1998,  R)
Click to Rate
44
The Kingdom (2007,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments