My Favorite Movies


  fb1242090487's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
2
Titanic (1997,  PG-13)
3
National Treasure (2004,  PG)
4
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
5
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
6
Finding Nemo (2003,  G)
7
Grease (1978,  PG)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
what an amazing plot compleatly unexpected.
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
this movie kept me on the edge of my seat.
11
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
13
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
14
Transformers (2007,  PG-13)
15
The Matrix (1999,  R)
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011,  Unrated)
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
19
Thunderbirds (2004,  PG)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
21
Clueless (1995,  PG-13)
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
23
Happy Feet (2006,  PG)
24
Mean Girls (2004,  PG-13)
25
The Notebook (2004,  PG-13)
26
High School Musical (2006,  Unrated)
27
Holes (2003,  PG)
28
Teen Sorcery (1999,  PG)
29
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
30
The Breakfast Club (1985,  R)
31
Sixteen Candles (1984,  PG)
32
Dogma (1999,  R)
33
A Walk to Remember (2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments