My Favorite Movies
| fb1243173956's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hunt for Red October (1990, PG) |
|
| 2 |
Punisher: War Zone (2008, R) |
|
| 3 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 4 |
Johnny English (2003, PG) |
|
| 5 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 6 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
| 7 |
My Mom's New Boyfriend (2008, PG-13) |
|
| 8 |
Elf (2003, PG) |
|
| 9 |
The Rock (1996, R) |
|
| 10 |
Laws of Attraction (2004, PG-13) |
|
| 11 |
After the Sunset (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 13 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 14 |
Mr. Bean's Holiday (2007, G) |
|
| 15 |
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960, PG-13) |
|
| 16 |
Timeline (2003, PG-13) |
|
| 17 |
Star Trek IV - The Voyage Home (1986, PG) |
|
| 18 |
Jailhouse Rock (1957, Unrated) |
|
| 19 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 20 |
Blade - Trinity (2004, R) |
|
| 21 |
Definitely, Maybe (2008, PG-13) |
|
| 22 |
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) (2001, R) |
|
| 23 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 24 |
Goldfinger (1964, PG) |
|
| 25 |
Blast from the Past (1999, PG-13) |
|
| 26 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 27 |
If It's Tuesday, This Must Be Belgium (1969, Unrated) |
|
| 28 |
Wild Wild West (1999, PG-13) |
|
| 29 |
Pink Panther 2 (2009, PG) |
|
| 30 |
Obsessed (2009, PG-13) |
|
| 31 |
Never Say Never Again (1983, PG) |
|
| 32 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 33 |
Transporter 2 (2005, PG-13) |
|
| 34 |
Transporter 3 (2008, PG-13) |
|
| 35 |
Black Hawk Down (2001, R) |
|
| 36 |
Rio Bravo (1998, Unrated) |
|
| 37 |
Dirty Harry (1971, R) |
|
| 38 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 39 |
Closer (2004, R) |
|
| 40 |
The Wedding Date (2005, PG-13) |
|
| 41 |
The Family Stone (2005, PG-13) |
|
| 42 |
Under the Tuscan Sun (2003, PG-13) |
|
| 43 |
Unfaithful (2002, R) |
|
| 44 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
| 45 |
Must Love Dogs (2005, PG-13) |
|
| 46 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 47 |
Killshot (2008, R) |
|
| 48 |
Untraceable (2008, R) |
|
| 49 |
3000 Miles to Graceland (2001, R) |
|
| 50 |
Nick of Time (1995, R) |
|
| 51 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 52 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 53 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 54 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 55 |
Kindergarten Cop (1990, PG-13) |
|
| 56 |
True Lies (1994, R) |
|
| 57 |
Commando (1985, R) |
|
| 58 |
He Loves Me, He Loves Me Not (À la folie... pas du tout) (2002, PG-13) |
|
| 59 |
A Good Year (2006, PG-13) |
|
| 60 |
Sicko (2007, PG-13) |
|
| 61 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 62 |
Behind Enemy Lines (2001, PG-13) |
|
| 63 |
Clear and Present Danger (1994, PG-13) |
|
| 64 |
Patriot Games (1992, R) |
|
| 65 |
Sword of Gideon (1986, Unrated) |
|
| 66 |
O Brother, Where Art Thou? (2000, PG-13) |
|
| 67 |
Paul Blart: Mall Cop (2009, PG) |
|
| 68 |
The Punisher (2004, R) |
|
| 69 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 70 |
Batman & Robin (1997, PG-13) |
|
| 71 |
Solomon Kane (2009, Unrated) |






































































