Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1244364659's Rating My Rating
1
This Is England (2007,  Unrated)
Click to Rate
2
The Best of Youth (La Meglio gioventu) (2003,  R)
The Best of Youth (La Meglio gioventu) 5.0 Stars
un poil long
Click to Rate
3
Farinelli (1995,  R)
Click to Rate
4
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
5
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
6
When Harry Met Sally (1989,  R)
Click to Rate
7
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
8
Little Big Men (Big Brothers) (,  Unrated)
Click to Rate
9
Blade Runner (1982,  R)
Click to Rate
10
The Game (1997,  R)
Click to Rate
11
Constantine (2005,  R)
Click to Rate
12
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
13
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
14
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
Click to Rate
15
Fargo (1996,  R)
Click to Rate
16
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
17
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
18
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
19
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
20
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments