Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1244430603's Rating My Rating
1
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
2
Titanic (1997,  PG-13)
3
Gone With the Wind (1939,  G)
4
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
5
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
6
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
7
Le Gendarme de St. Tropez (1964,  Unrated)
8
Notting Hill (1999,  PG-13)
9
Gendarme à New York, Le (1965,  Unrated)
10
Le Gendarme se Marie (1968,  Unrated)
11
A Walk to Remember (2002,  PG)
12
Gendarme en balade, Le (1970,  Unrated)
13
Gendarme et les extra-terrestres, Le (1979,  Unrated)
14
Gendarme et les gendarmettes, Le (1982,  Unrated)
15
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
16
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
17
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
18
Sense and Sensibility (1995,  PG)
19
The Butterfly Effect (2004,  R)
20
Pretty Woman (1990,  R)
21
Chasing Liberty (2004,  PG-13)
22
Love Actually (2003,  R)
23
Vicky Cristina Barcelona (2008,  PG-13)
24
Great Expectations (1998,  R)
25
Romance and Cigarettes (2007,  R)
26
Saturday Night Fever (1977,  PG)
27
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
28
Runaway Bride (1999,  PG)
29
Enigma (2001,  R)
30
Circle of Friends (2006,  Unrated)
31
Casablanca (1943,  PG)
32
Kiler (1997,  Unrated)
33
Poranek kojota (Coyote's Morning) (2001,  Unrated)
34
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
35
Gladiator (2000,  R)
36
A Night at the Roxbury (1998,  PG-13)
37
Shrek (2001,  PG)
38
Saw II (2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments