My Favorite Movies
| fb1245574930's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Footloose (1984, PG) |
|
| 2 |
Annie (1982, G) |
|
| 3 |
Harvey (1951, Unrated) |
|
| 4 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 5 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 6 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 7 |
Superbad (2007, R) |
|
| 8 |
Suicide Kings (1998, R) |
|
| 9 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 10 |
Amores Perros (2001, R) |
|
| 11 |
Under the Tuscan Sun (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Knocked Up (2007, R) |
|
| 13 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Thunderpants (2002, Unrated) |














