My Favorite Movies
| fb1252405034's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
All About Eve (1950, Unrated) |
|
| 2 |
Twentieth Century (1934, Unrated) |
|
| 3 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 4 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 5 |
Singin' in the Rain (1952, G) |
|
| 6 |
Lady Sings the Blues (1972, R) |
|
| 7 |
Sunset Boulevard (Sunset Blvd.) (1950, Unrated) |
|
| 8 |
My Man Godfrey (1936, Unrated) |
|
| 9 |
A Streetcar Named Desire (1951, PG) |
|
| 10 |
The Last Time I Saw Paris (1954, Unrated) |
|
| 11 |
On the Waterfront (1954, Unrated) |
|
| 12 |
Rocky IV (1985, PG) |
|
| 13 |
Jezebel (1938, Unrated) |
|
| 14 |
Barbarella (1968, PG) |
|
| 15 |
Dolemite (1975, R) |
|
| 16 |
Set It Off (1996, R) |
|
| 17 |
Fools for Scandal (1938, Unrated) |
|
| 18 |
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) (2005, R) |
|
| 19 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) (2005, R) |
|
| 20 |
Chocolate (2008, R) |




















