My Favorite Movies
| fb1252713704's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
| 2 |
Shag (1989, PG) |
|
| 3 |
300 (2007, R) |
|
| 4 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 5 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 6 |
Million Dollar Mermaid (1952, Unrated) |
|
| 7 |
Underworld: The Rise of the Lycans (2009, R) |
|
| 8 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
| 9 |
Underworld (2003, R) |
|
| 10 |
Hard Candy (2006, R) |
|
| 11 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
| 12 |
Derailed (2005, R) |
|
| 13 |
Dave Chappelle's Block Party (2006, R) |
|
| 14 |
16 Blocks (2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Talented Mr. Ripley (1999, R) |
|
| 16 |
The Proposition (1998, Unrated) |
|
| 17 |
Lord of Illusions (1995, R) |
|
| 18 |
The Legend of Billie Jean (1985, PG-13) |

















