My Favorite Movies


  fb1254834575's Rating My Rating
1
Se souvenir des belles choses (Beautiful Memories) (2003,  Unrated)
2
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
3
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
4
Ne le Dis à Personne (Tell No One) (2006,  Unrated)
5
Le Coeur des hommes (Frenchmen) (2003,  Unrated)
6
Beau Pere (1981,  Unrated)
7
Awakenings (1990,  PG-13)
8
Je Vais Bien, Ne T'en Fais Pas (Don't Worry, I'm Fine) (2006,  Unrated)
9
The Woman Next Door (1981,  R)
10
The Bridges of Madison County (1995,  PG-13)
11
West Side Story (1961,  Unrated)
12
Élisa (1995,  Unrated)
13
Noce blanche (1989,  Unrated)
14
Cyrano De Bergerac (1990,  PG)
15
Cesar et Rosalie (1972,  R)
16
Le Vieux fusil (The Old Gun) (Vengeance One by One) (1975,  R)
17
Garde à vue, (The Inquisitor Under Suspicion ) (2001,  PG)
18
Le Premier Jour du Reste de ta Vie (The First Day of the Rest of Your Life) (2008,  Unrated)
19
The Man of my Life (L'homme de sa vie) (2006,  Unrated)
20
La Crise (The Crisis) (Crisis-Go-'Round) (1992,  Unrated)
21
Ghost (1990,  R)
22
Point Break (1991,  R)
23
City of Joy (1992,  PG-13)
24
La Piscine (The Swimming Pool) (The Sinners) (1969,  Unrated)
25
Out of Africa (1985,  PG)
26
Je l'aimais (Someone I Loved) (2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments