My Favorite Movies
| fb1257551242's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 2 |
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) (2004, R) |
|
| 3 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 4 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 5 |
The Virgin Suicides (2000, R) |
|
| 6 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 7 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 8 |
Quadrophenia (1979, R) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 10 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 11 |
Heartlands (2002, PG-13) |
|
| 12 |
(500) Days of Summer (2009, PG-13) |











