My Favorite Movies
| fb1258590579's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 2 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 4 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 5 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 6 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 7 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 8 |
A League of Their Own (1992, PG) |
|
| 9 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 10 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 11 |
This Ugly Yet Beautiful World (2004, Unrated) |
|
| 12 |
That Beautiful Somewhere (2007, R) |
|
| 13 |
The Beautiful Ordinary (, Unrated) |
|
| 14 |
My Beautiful Jinjiimaa (2006, Unrated) |
|
| 15 |
Beautiful Daughters (2006, Unrated) |
|
| 16 |
Fugitive Mind (1999, Unrated) |
|
| 17 |
Joni Mitchell - Woman of Heart and Mind: A Life Story (2003, Unrated) |
|
| 18 |
Quatermass and the Pit (Five Million Years to Earth)(The Mind Benders) (1967, Unrated) |
|
| 19 |
Confessions of a Dangerous Mind (2002, R) |
|
| 20 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 21 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 22 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 23 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 24 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
| 25 |
Babel (2006, R) |

























