My Favorite Movies


  fb1259710303's Rating My Rating
1
Lynch (2007,  Unrated)
2
Alien (1979,  R)
3
American Beauty (1999,  R)
4
American History X (1998,  R)
5
Blade Runner (1982,  R)
6
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
7
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
8
Fight Club (1999,  R)
9
Hairspray (1988,  PG)
10
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
11
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
12
Lost In Translation (2003,  R)
13
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
14
Requiem for a Dream (2000,  R)
15
The Breakfast Club (1985,  R)
16
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
17
The Truman Show (1998,  PG)
18
The Village (2004,  PG-13)
19
V for Vendetta (2006,  R)
20
Young Frankenstein (1974,  PG)
21
2001: A Space Odyssey (1968,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments