My Favorite Movies


  fb1264006423's Rating My Rating
1
Bride Wars (2009,  PG)
2
Fashion (2008,  Unrated)
3
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
4
Dostana (2008,  R)
5
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
6
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
7
Employee of the Month (2006,  PG-13)
8
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
9
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
10
Aquamarine (2006,  PG)
11
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
12
The Cheerleaders (Return to Montclair High)(The 18 Year Old Schoolgirls) (1973,  R)
13
G.I. Joe: Rise of Cobra (2009,  PG-13)
14
Coraline (2009,  PG)
15
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
16
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
17
Passengers (2008,  PG-13)
18
Vampires (1998,  R)
19
30 Days of Night (2007,  R)
20
The Poker House (2008,  R)
21
Duplicity (2009,  PG-13)
22
The Last House on the Left (2009,  R)
23
17 Again (2009,  PG-13)
24
Sunshine Cleaning (2009,  R)
25
Obsessed (2009,  PG-13)
26
Sherman's Way (2009,  Unrated)
27
Prison Break: The Final Break (2009,  Unrated)
28
Watchmen (2009,  R)
29
The Dark Knight (2008,  PG-13)
30
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
31
Hulk (2003,  PG-13)
32
Julie & Julia (2009,  PG-13)
33
Confessions of a Shopaholic (2009,  PG)
34
Quantum of Solace (2008,  PG-13)
35
District 9 (2009,  R)
36
All About Steve (2009,  PG-13)
37
Music and Lyrics (2007,  PG-13)
38
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
39
High School Musical 2 (2007,  G)
40
Step Up (2006,  PG-13)
41
Raise Your Voice (2004,  PG)
42
A Cinderella Story (2004,  PG)
43
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
44
A Walk to Remember (2002,  PG)
45
Pride and Prejudice (2005,  PG)
46
Twilight (2008,  PG-13)
47
Underworld: Evolution (2006,  R)
48
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
49
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
50
The Perfect Man (2005,  PG)
51
Freaky Friday (2003,  PG)
52
Drag Me to Hell (2009,  PG-13)
53
Mean Girls (2004,  PG-13)
54
I Love You, Man (2009,  R)
55
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
56
The Hangover (2009,  R)
57
Insomnia (2002,  R)
58
Girl, Interrupted (1999,  R)
59
I Know Who Killed Me (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments