My Favorite Movies


  fb1264929721's Rating My Rating
1
Citizen Kane (1941,  PG)
2
Smoke Signals (1998,  PG-13)
3
World Without Waves (2001,  Unrated)
4
Elizabeth (1998,  R)
5
Tank Girl (1995,  R)
6
A Man for All Seasons (1966,  G)
7
Armageddon (1998,  PG-13)
8
Deep Impact (1998,  PG-13)
9
The Grapes of Wrath (1940,  Unrated)
10
Capote (2005,  R)
11
To Kill A Mockingbird (1962,  Unrated)
12
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975,  R)
13
The Last Detail (1973,  R)
14
Five Easy Pieces (1970,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments