My Favorite Movies


  fb1268008446's Rating My Rating
1
Hell To Eternity (1960,  Unrated)
2
National Treasure (2004,  PG)
3
The Fighting Sullivans (1944,  PG)
4
Ghost (1990,  R)
5
The Mummy (1999,  PG-13)
6
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
7
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
8
Selena (1997,  PG)
9
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
10
Steel Magnolias (1989,  PG)
11
Changeling (2008,  R)
12
The Sound of Music (1965,  G)
13
Across the Universe (2007,  PG-13)
14
Yankee Doodle Dandy (1942,  G)
15
First Knight (1995,  PG-13)
16
Always (1989,  PG)
17
Titanic (1997,  PG-13)
18
Little Miss Sunshine (2006,  R)
19
Good Morning, Vietnam (1987,  R)
20
Saving Private Ryan (1998,  R)
21
Flags of Our Fathers (2006,  R)
22
Gran Torino (2009,  R)
23
Windtalkers (2002,  R)
24
La Bamba (1987,  PG-13)
25
Wuthering Heights (1939,  G)
26
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
27
The Song of Bernadette (1943,  Unrated)
28
The Miracle of Our Lady Fatima (1952,  Unrated)
29
Constantine (2005,  R)
30
The Lake House (2006,  PG)
31
Young Guns (1988,  R)
32
Young Guns II (1990,  PG-13)
33
The Bells of St. Mary's (1945,  Unrated)
34
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
35
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
36
Memphis Belle (1990,  PG-13)
37
Imitation of Life (1958,  Unrated)
38
The Graduate (1967,  PG)
39
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
40
Holes (2003,  PG)
41
Old Yeller (1957,  G)
42
South Pacific (1958,  Unrated)
43
The Goonies (1985,  PG)
44
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments