My Favorite Movies


  fb1268335032's Rating My Rating
1
Day of the Dead (1985,  Unrated)
Day of the Dead
Best zombie movie of all time.
2
Fight Club (1999,  R)
3
Natural Born Killers (1994,  NC-17)
4
Mad Max 2 (The Road Warrior) (1981,  R)
5
Dawn of the Dead (1979,  R)
6
Aliens (1986,  R)
7
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
8
Apocalypse Now (1979,  R)
9
Salvador (1986,  R)
10
Alien (1979,  R)
11
Miller's Crossing (1990,  R)
12
The Evil Dead (1981,  NC-17)
13
Night of the Living Dead (1990,  R)
14
Taegukgi (Brotherhood) (Taegukgi hwinalrimyeo) (2004,  R)
15
Faccia a faccia (Face to Face) (1967,  Unrated)
16
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters) (1980,  R)
17
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
18
The Legend (Fong Sai Yuk) (1993,  R)
19
Platoon (1986,  R)
20
The Killer (Dip huet seung hung) (1989,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments