My Favorite Movies
| fb1278550092's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 2 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
| 3 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 4 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 5 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 6 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 7 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 8 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 11 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 12 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 13 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
| 15 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 16 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 17 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 18 |
Armageddon (1998, PG-13) |
|
| 19 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 20 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
| 21 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
| 23 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 24 |
Elf (2003, PG) |
|
| 25 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 26 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 27 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
| 28 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 29 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 30 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 31 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 32 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 33 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 34 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 35 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 36 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 37 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 38 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 39 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 40 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 41 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 42 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 43 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 44 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 45 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
| 46 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
| 47 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 48 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
| 49 |
Troy (2004, R) |
|
| 50 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 51 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 52 |
Kate & Leopold (2001, PG-13) |
|
| 53 |
Anne of Green Gables (1985, Unrated) |
|
| 54 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 55 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
| 56 |
Far and Away (1992, PG-13) |
|
| 57 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 58 |
The Princess Bride (1987, PG) |


























































