My Favorite Movies
| fb1279943567's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dead and Deader (2006, Unrated) |
|
| 2 |
Rush of Fear (2003, Unrated) |
|
| 3 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Karate Kid (1984, PG) |
|
| 5 |
The Cheetah Girls (2003, Unrated) |
|
| 6 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 7 |
Total Recall (1990, R) |
|
| 8 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 9 |
For One Night (2006, Unrated) |
|
| 10 |
The Newton Boys (1998, PG-13) |
|
| 11 |
Haunted (1995, R) |
|
| 12 |
Termination Point (2007, PG-13) |
|
| 13 |
In the Spiders Web (, Unrated) |
|
| 14 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 15 |
Groundhog Day (1993, PG) |
|
| 16 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 17 |
Locusts (2005, PG) |
|
| 18 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
| 19 |
Zombie Strippers (2008, R) |
|
| 20 |
Enough (2002, PG-13) |
|
| 21 |
White Squall (1996, PG-13) |
|
| 22 |
Prairie Fever (2008, Unrated) |
|
| 23 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 24 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 25 |
Alien Resurrection (1997, R) |
|
| 26 |
Glory (1989, R) |
|
| 27 |
Under Siege (1992, R) |
|
| 28 |
Gentle Ben (2002, Unrated) |
|
| 29 |
Hannah and Her Sisters (1986, PG-13) |
|
| 30 |
Breakdown (1997, R) |
|
| 31 |
Red Rock West (1993, R) |
|
| 32 |
The Thirst (2007, Unrated) |
|
| 33 |
Vinegar Hill (2005, Unrated) |
|
| 34 |
The Detonator (2006, R) |
|
| 35 |
Cyclops (2008, Unrated) |
|
| 36 |
Bone Eater (2007, Unrated) |
|
| 37 |
Just Desserts (2004, Unrated) |
|
| 38 |
Our House (2006, Unrated) |
|
| 39 |
Terror in the Family (1996, Unrated) |
|
| 40 |
Safe House (1999, Unrated) |
|
| 41 |
Falling in Love with the Girl Next Door (2006, Unrated) |
|
| 42 |
Swamp Devil (2008, Unrated) |








































