My Favorite Movies


  fb1280014802's Rating My Rating
1
Mulholland Drive (2001,  R)
2
Requiem for a Dream (2000,  R)
3
How High (2001,  R)
4
American History X (1998,  R)
5
Bagdad Cafe (1988,  PG)
6
Forrest Gump (1994,  PG-13)
7
Population 436 (2006,  R)
8
Thelma & Louise (1991,  R)
9
Trainspotting (1996,  R)
10
Wayne's World (1992,  PG-13)
11
Wayne's World 2 (1993,  PG-13)
12
À l'intérieur (Inside) (2007,  R)
13
Pourquoi pas moi? (Why Not Me?) (1998,  Unrated)
14
The Shining (1980,  R)
15
Stay (2005,  R)
16
Mirrors (2008,  R)
17
Dead Alive (Braindead) (1993,  R)
18
Hitler: The Rise of Evil (2003,  Unrated)
19
Dead End (2003,  R)
20
Black Metal: The Norwegian Legacy? (2008,  Unrated)
21
Metal: A Headbanger's Journey (2005,  R)
22
Black Metal: A Documentary (2006,  Unrated)
23
This Is Black Metal (2007,  Unrated)
24
The Amityville Horror (2005,  R)
25
Threesome (1994,  R)
26
Them (Ils) (2007,  R)
27
Addams Family Values (1993,  PG-13)
28
The Addams Family (1991,  PG-13)
29
Cube (1998,  R)
30
The Eye (2008,  PG-13)
31
Donnie Brasco (1997,  R)
32
Jackie Brown (1997,  R)
33
Casino (1995,  R)
34
Whisper (2007,  R)
35
The Strangers (2008,  R)
36
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
37
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
38
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
39
Book of Shadows - Blair Witch 2 (2000,  R)
40
The Passion of the Christ (2004,  R)
41
Sitcom (1999,  Unrated)
42
Woodstock - 3 Days of Peace & Music (1970,  R)
43
La Haine (Hate) (1996,  R)
44
College Road Trip (2008,  G)
45
Scary Movie (2000,  R)
46
Scary Movie 2 (2001,  R)
47
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
48
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
49
Hot Shots! (1991,  PG-13)
50
Hot Shots! Part Deux (1993,  PG-13)
51
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
52
Filles perdues, cheveux gras (Hypnotized & Hysterical) (2002,  Unrated)
53
Shaun of the Dead (2004,  R)
54
100 Girls (2000,  R)
55
Boys and Girls (2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments