You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Best Non-Ghibli Anime films
by
Orion
Anime list ^_^
by
Charmian
Anime
by
Eddy
Japanese Anime
by
Sophie
My Favorite Movies
by
Devin
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Bruce
fb1283252280's Rating
My Rating
1
Arcadia of My Youth
(1982, Unrated)
2
Battle Royale (Batoru Rowaiaru)
(2001, Unrated)
3
Batoru rowaiaru II: Chinkonka ( Battle Royale II )
(2003, Unrated)
4
Diary of the Dead
(2007, R)
5
Dawn of the Dead
(1979, R)
6
Day of the Dead (1985)
(1985, Unrated)
7
Night of the Living Dead
(1990, R)
8
Shaun of the Dead
(2004, R)
9
Versus
(2001, Unrated)
10
Dog Soldiers
(2002, R)
11
Casshern
(2004, Unrated)
12
Cloverfield
(2008, PG-13)
13
Hot Fuzz
(2007, R)
14
Reservoir Dogs
(1992, R)
15
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
(2005, PG-13)
16
Death Note (Desu nôto)
(2006, Unrated)
17
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name)
(2006, Unrated)
18
Death Trance
(2005, R)
19
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade)
(2006, R)
20
Puppet Master
(1989, R)
21
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations)
(1990, R)
22
Army of Darkness
(1992, R)
23
Fatal Fury OVA - Double Impact
(, Unrated)
24
Galaxy Express 999 (Ginga Tetsudô Three-Nine)
(1979, PG)
25
Galaxy Railways
(2003, Unrated)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments