My Favorite Movies
| fb1287613618's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Casino (1995, R) |
|
| 2 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 3 |
Face/Off (1997, R) |
|
| 4 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
| 8 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 9 |
Tombstone (1993, R) |
|
| 10 |
The Untouchables (1987, R) |
|
| 11 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966, R) |
|
| 12 |
Indiana Jones and the Last Crusade (1989, PG-13) |
|
| 13 |
Ronin (1998, R) |













