My Favorite Movies


  fb1296522121's Rating My Rating
1
The Medusa Touch (1978,  PG)
2
Paper Moon (1973,  PG)
3
Peeping Tom (1960,  Unrated)
4
The Night of the Hunter (1955,  PG)
5
Stage Fright (1950,  Unrated)
6
Strangers on a Train (1951,  PG)
7
The Paradine Case (1948,  Unrated)
8
Vertigo (1958,  PG)
9
Shadow of Doubt (1998,  R)
10
The Tenant (1976,  R)
11
What Ever Happened to Baby Jane? (1960,  Unrated)
12
Bringing Up Baby (1938,  Unrated)
13
Requiem for a Dream (2000,  R)
14
Cabaret (1972,  PG)
15
Sexy Beast (2000,  R)
16
To Die For (1995,  R)
17
Insignificance (1985,  R)
18
The Shining (1980,  R)
19
Jackie Brown (1997,  R)
20
The Fugitive Kind (1959,  Unrated)
21
All About Eve (1950,  Unrated)
22
The Man Who Fell to Earth (1976,  R)
23
Belle de Jour (1968,  R)
24
Taxi Driver (1976,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments