My Favorite Movies
| fb1297719783's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 2 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 3 |
About a Boy (2002, PG-13) |
|
| 4 |
Local Hero (1983, PG) |
|
| 5 |
Man on Wire (2008, PG-13) |
|
| 6 |
Whale Rider (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 8 |
The Red Violin (1999, R) |
|
| 9 |
A Little Romance (1979, PG) |
|
| 10 |
The Crying Game (1992, R) |
|
| 11 |
The Man Who Loved Women (1983, R) |
|
| 12 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 13 |
WALL-E (2008, G) |
|
| 14 |
Moonstruck (1987, PG) |
|
| 15 |
The Secret of Roan Inish (1995, PG) |
|
| 16 |
Little Fugitive (2006, Unrated) |
|
| 17 |
Field of Dreams (1989, PG) |
|
| 18 |
Bend It Like Beckham (2003, PG-13) |
|
| 19 |
Dancer in the Dark (2000, R) |



















