My Favorite Movies
| fb1303941681's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 2 |
Baby Boom (1987, PG) |
|
| 3 |
Buffalo 66 (1998, R) |
|
| 4 |
Chasing Holden (2001, R) |
|
| 5 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 6 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 7 |
Dead Poets Society (1989, PG) |
|
| 8 |
Equus (1977, R) |
|
| 9 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
| 10 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 11 |
For Keeps (1988, PG-13) |
|
| 12 |
Heathers (1988, R) |
|
| 13 |
Hurricane Streets (1997, R) |
|
| 14 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Legally Blonde (2001, PG-13) |
|
| 16 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
| 17 |
Prozac Nation (2005, R) |
|
| 18 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
| 19 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 20 |
The Crow (1994, R) |
|
| 21 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 22 |
The Ice Storm (1997, R) |
|
| 23 |
The Opposite of Sex (1998, R) |
|
| 24 |
The Smokers (2001, R) |
|
| 25 |
Welcome to the Dollhouse (1996, R) |

























