My Favorite Movies


  fb1309802364's Rating My Rating
1
Con Air (1997,  R)
2
The Rock (1996,  R)
3
K-19: The Widowmaker (2002,  PG-13)
4
Cliffhanger (1993,  R)
5
Six Days, Seven Nights (1998,  PG-13)
6
Tango & Cash (1989,  R)
7
Murder at 1600 (1997,  R)
8
Phone Booth (2003,  R)
9
Liberty Stands Still (2002,  R)
10
Conspiracy Theory (1997,  R)
11
Scent of Murder (2002,  Unrated)
12
The Departed (2006,  R)
13
The Sentinel (2006,  PG-13)
14
Broken Arrow (1996,  R)
15
Collateral (2004,  R)
16
Blast (2000,  R)
17
Shaft (2000,  R)
18
Most Wanted (1997,  R)
19
The Contractor (2007,  R)
20
Rush Hour (1998,  PG-13)
21
Don't Say a Word (2001,  R)
22
Officer Down (Assassin in Blue) (2005,  R)
23
Out of the Black (2002,  Unrated)
24
The Game (1997,  R)
25
Flightplan (2005,  PG-13)
26
The Negotiator (1998,  R)
27
Derailed (2005,  R)
28
Le Dernier Tunnel (2004,  Unrated)
29
Zodiac (2007,  R)
30
Mission Impossible (1996,  PG-13)
31
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
32
Casino Royale (2006,  PG-13)
33
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
34
Madhouse (2003,  R)
35
Surviving the Game (1994,  R)
36
The Condemned (2007,  R)
37
Entrapment (1999,  PG-13)
38
Candyman (1992,  R)
39
Shooter (2007,  R)
40
The Escapist (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments