My Favorite Movies
| fb1311602090's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 2 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 3 |
American History X (1998, R) |
|
| 4 |
Ninja Scroll (1995, Unrated) |
|
| 5 |
Pet Sematary (1989, R) |
|
| 6 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 7 |
Gacy (2003, R) |
|
| 8 |
Green River (2008, Unrated) |
|
| 9 |
The Grudge (2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Eye (2008, PG-13) |
|
| 11 |
Perfume (2002, R) |
|
| 12 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
| 13 |
James and the Giant Peach (1996, PG) |
|
| 14 |
Dead or Alive (1941, PG-13) |
|
| 15 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 16 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 17 |
The Crow (1994, R) |
|
| 18 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
| 19 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 20 |
Believers (2007, Unrated) |
|
| 21 |
Hostel (2006, R) |
|
| 22 |
Ed Gein (2001, R) |
|
| 23 |
True Romance (1993, R) |
|
| 24 |
The Doors (1991, R) |
|
| 25 |
1408 (2007, PG-13) |
|
| 26 |
The Village (2004, PG-13) |

























