Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1313282243's Rating My Rating
1
Wedding Crashers (2005,  R)
2
Braveheart (1995,  R)
3
The Matrix (1999,  R)
4
Finding Nemo (2003,  G)
5
Transformers (2007,  PG-13)
6
Suicide Kings (1997,  R)
7
Repo Man (1984,  R)
8
To Live and Die in L.A. (1985,  R)
9
The Prestige (2006,  PG-13)
10
Sahara (2005,  PG-13)
11
March of the Penguins (La Marche de l'empereur) (2005,  G)
12
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
13
The Great Chase (1962,  Unrated)
14
Eddie and the Cruisers (1983,  PG)
15
A Fistful of Dollars (Per un Pugno di Dollari) (1964,  R)
16
Unforgiven (1992,  R)
17
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
18
The Longest Day (1962,  G)
19
Reservoir Dogs (1992,  R)
20
Cars (2006,  G)
21
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments