Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1314783079's Rating My Rating
1
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
2
Fight Club (1999,  R)
3
Pulp Fiction (1994,  R)
4
300 (2007,  R)
5
Transformers (2007,  PG-13)
6
The Matrix (1999,  R)
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
8
Sex Drive (2008,  R)
9
House of Wax (2005,  R)
10
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
11
Vampire Clan (2002,  R)
12
American Pie (1999,  R)
13
American Pie 2 (2001,  R)
14
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
15
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
16
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
17
American Pie Presents Book of Love (,  Unrated)
18
American Adobo (2002,  R)
19
The Diary (2004,  Unrated)
20
Scary Movie (2000,  R)
21
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
22
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
23
Scary Movie 5 (2011,  Unrated)
24
Scary Movie 2 (2001,  R)
25
Epic Movie (2007,  PG-13)
26
Disaster Movie (2008,  PG-13)
27
Superhero Movie (2008,  PG-13)
28
Basic Instinct (1992,  R)
29
Basic Instinct 2 (2006,  R)
30
Midnight Kiss (1993,  R)
31
Midnight Dancers (1995,  Unrated)
32
Midnight Clear (2007,  PG-13)
33
A Kiss at Midnight (2008,  Unrated)
34
Tamara (2006,  R)
35
Beauty and the Breast (2002,  Unrated)
36
The Notebook (2004,  PG-13)
37
Wedding Crashers (2005,  R)
38
Grease (1978,  PG)
39
Road Trip (2000,  R)
40
Boat Trip (2003,  R)
41
Arn - Riket vid vägens slut (Arn: The Kingdom at Road's End) (2008,  Unrated)
42
The Ring (2002,  PG-13)
43
The Ring Three (2009,  Unrated)
44
Jennifer's Body (2009,  R)
45
Far and Away (1992,  PG-13)
46
Cocktail (1988,  R)
47
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
48
Interview with the Vampire (1994,  R)
49
Vanilla Sky (2001,  R)
50
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
51
American Outlaws (2001,  PG-13)
52
3 Way (2004,  R)
53
Obsessed (2009,  PG-13)
54
Old School (2003,  R)
55
My Sassy Girl (2008,  PG-13)
56
The Girl Next Door (2004,  R)
57
The Quiet (2006,  R)
58
Captivity (2007,  R)
59
He Was A Quiet Man (2007,  Unrated)
60
Paris, Not France (2008,  G)
61
Zoolander (2001,  PG-13)
62
Repo! The Genetic Opera (2008,  R)
63
America the Beautiful (2008,  R)
64
Nine Lives (2002,  R)
65
The Hillz (2004,  R)
66
Bottom's Up (2006,  R)
67
Whore (2008,  Unrated)
68
Hustle and Heat (2003,  R)
69
Jonah Hex (2010,  Unrated)
70
Shades of Grace (2007,  Unrated)
71
How to Lose Friends & Alienate People (2008,  R)
72
The Fifth Element (1997,  PG-13)
73
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
74
Ultraviolet (2006,  PG-13)
75
He Got Game (1998,  R)
76
Return to the Blue Lagoon (1991,  PG-13)
77
The Million Dollar Hotel (2000,  R)
78
.45 (2006,  R)
79
You Stupid Man (2002,  Unrated)
80
A Perfect Getaway (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments