My Favorite Movies


  fb1318929043's Rating My Rating
1
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2002,  R)
2
The Kite Runner (2008,  PG-13)
3
Happy Together (1997,  Unrated)
4
Wild Things (1998,  R)
5
The Truman Show (1998,  PG)
6
Tai ji zhang san feng (Tai Chi Master) (,  R)
7
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) (2001,  Unrated)
8
Jarhead (2005,  R)
9
Into the Wild (2007,  R)
10
2046 (2005,  R)
11
Bullet in the Head (Die xue jie tou) (1990,  Unrated)
12
Across the Universe (2007,  PG-13)
13
Voces inocentes, (Innocent Voices) (2005,  R)
14
Grease (1978,  PG)
15
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
16
The Godfather (1972,  R)
17
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
18
Girl, Interrupted (1999,  R)
19
The Blossoming of Maximo Oliveros (Ang Pagdadalaga ni Maximo Oliveros) (2006,  Unrated)
20
Hairspray (2007,  PG)
21
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
22
White Oleander (2002,  PG-13)
23
Du zi deng dai (Waiting Alone) (2004,  Unrated)
24
Mind Game (2004,  Unrated)
25
Instinct (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments