Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1319061106's Rating My Rating
1
White Chicks (2004,  PG-13)
2
Seksmisja (Sexmission) (1984,  Unrated)
3
Dead Man's Shoes (2006,  Unrated)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
5
Hot Fuzz (2007,  R)
6
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005,  PG)
7
Enduring Love (2004,  R)
8
The Constant Gardener (2005,  R)
9
Secret Window (2004,  PG-13)
10
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
11
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
13
Vinci (2004,  Unrated)
14
Dlug (The Debt) (1999,  Unrated)
15
Kilerów 2-óch (1999,  Unrated)
16
Kiler (1997,  Unrated)
17
Kingsajz (1988,  Unrated)
18
Vabank II (1985,  Unrated)
19
Vabank (1982,  Unrated)
20
Hijacking of Agatha (1993,  Unrated)
21
Katyn (2009,  Unrated)
22
Deserter's Gold (1998,  Unrated)
23
Soccer Poker (1989,  Unrated)
24
Operation Arsenal (1978,  Unrated)
25
The Career of Nikos Dyzma (2002,  Unrated)
26
E=mc2 (2002,  Unrated)
27
Boys Don't Cry (Chlopaki nie placza) (2000,  Unrated)
28
Happy New York (1997,  Unrated)
29
Sztos (1997,  Unrated)
30
Daddy (1995,  Unrated)
31
Nothing Funny (1995,  Unrated)
32
Pierscionek z Orlem w Koronie (The Ring with a Crowned Eagle) (1993,  Unrated)
33
Pigs (1992,  Unrated)
34
Angel in Love (2005,  Unrated)
35
Revenge (2002,  Unrated)
36
Przedwiosnie (The Spring to Come) (2001,  Unrated)
37
It's Me, the Thief (2000,  Unrated)
38
Three Colors: White (Trois Couleurs: Blanc) (,  R)
39
Co Mi Zrobisz Jak Mnie Zlapiesz (1978,  Unrated)
40
Hacker (2002,  Unrated)
41
Pan Tadeusz (The Last Foray in Lithuania) (1999,  Unrated)
42
Dzien swira (Day of the Wacko) (The Day of the Freak) (2002,  Unrated)
43
Father's Law (2000,  Unrated)
44
Night Graffiti (1996,  Unrated)
45
Colonel Kwiatkowski (1995,  Unrated)
46
Rys (2007,  Unrated)
47
Poranek kojota (Coyote's Morning) (2001,  Unrated)
48
The Hexer (2001,  Unrated)
49
A Short Film About Love (1988,  Unrated)
50
The Welts (Pregi) (2004,  Unrated)
51
The Pianist (2002,  R)
52
With Fire and Sword (1999,  Unrated)
53
Symetria (2004,  Unrated)
54
Weather for Tomorrow (2004,  Unrated)
55
Zmruz oczy (Squint Your Eyes) (2004,  Unrated)
56
Testosteron (2007,  Unrated)
57
Wedding (2004,  Unrated)
58
Lejdis (2008,  Unrated)
59
Chopin: Desire for Love (2000,  Unrated)
60
Cialo (The Body) (2003,  Unrated)
61
300 (2007,  R)
62
Fight Club (1999,  R)
63
Finding Nemo (2003,  G)
64
Gladiator (2000,  R)
65
Grease (1978,  PG)
66
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
67
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
68
Pulp Fiction (1994,  R)
69
Shrek (2001,  PG)
70
Sin City (2005,  R)
71
The Departed (2006,  R)
72
The Godfather (1972,  R)
73
The Shawshank Redemption (1994,  R)
74
Transformers (2007,  PG-13)
75
V for Vendetta (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments